Joriy yilning 16-may kuni “Hayot Bank Qadriyatli” tomonidan “O‘zbekistonda islomiy banking: biznes uchun yangi imkoniyatlar” mavzusida xalqaro konferensiya tashkil etildi.
Tadbir doirasida islomiy moliyaning O‘zbekistondagi rivojlanish istiqbollari, huquqiy asoslari va amaliyotdagi ahamiyati yuzasidan fikr almashildi. Konferensiyada islomiy banklar, takaful, sukuk va islomiy depozitlar kabi yo‘nalishlar bo‘yicha muhim mavzular muhokama qilindi.
Shuningdek, xalqaro ekspertlar tomonidan sohaning jahon tajribasi, iqtisodiy barqarorlikni ta’minlashdagi o‘rni hamda mamlakatimizdagi rivojlanish imkoniyatlari alohida ta’kidlandi.
Mazkur konferensiyada «KAFIL-SUG‘URTA» AJ vakillari — Boshqaruv raisi o‘rinbosari, Sug‘urta xizmatlarini rivojlantirish departamenti direktori Mo‘minov Farxad Azimovich hamda Muzaffar Egamberganov faol ishtirok etdilar.
➡️ Shariat qoidalariga muvofiq moliyaviy tizim
➡️ Shaffof va halol moliyaviy munosabatlar
➡️ Sug‘urta va moliya sohasida zamonaviy yondashuvlar
➡️ Xalqaro tajribani milliy bozorga tatbiq etish
kabi mavzular tadbir markazida bo‘ldi.
«KAFIL-SUG‘URTA» AJ moliya va sug‘urta sohasida zamonaviy yondashuvlar hamda ishonchli xizmatlarni rivojlantirishga doimiy e’tibor qaratadi.

Обсуждены современные подходы в сфере исламских финансов
16 мая текущего года компанией “Hayot Bank Qadriyatli” была организована международная конференция на тему «Исламский банкинг в Узбекистане: новые возможности для бизнеса».
В рамках мероприятия состоялся обмен мнениями о перспективах развития исламских финансов в Узбекистане, их правовых основах и практическом значении. На конференции были обсуждены важные вопросы, связанные с исламскими банками, такафулом, сукук и исламскими депозитами.
Кроме того, международные эксперты особо отметили мировой опыт в данной сфере, её роль в обеспечении экономической стабильности, а также перспективы развития исламских финансов в нашей стране.
В данной конференции активно приняли участие представители АО «KAFIL-SUG‘URTA» — заместитель председателя правления, директор департамента развития страховых услуг Муминов Фархад Азимович, а также Музаффар Эгамберганов.
➡️ Финансовая система в соответствии с нормами шариата
➡️ Прозрачные и этичные финансовые отношения
➡️ Современные подходы в сфере страхования и финансов
➡️ Внедрение международного опыта на национальном рынке
стали ключевыми темами мероприятия.
АО «KAFIL-SUG‘URTA» уделяет особое внимание развитию современных подходов и надежных услуг в финансовой и страховой сфере.