Ijtimoiy Targ'ibot Press-Reliz 06.04.2026
“KAFIL-SUG‘URTA” AJ va Toshkent amaliy fanlar universiteti o‘rtasida yo‘lga qo‘yilgan hamkorlik doirasida talabalar uchun navbatdagi o‘quv mashg‘uloti tashkil etildi.
Ushbu uchrashuvda kompaniyamizning Boshqaruv raisi o‘rinbosari, Xodimlar bilan ishlash departamenti direktori — Djanturaev Umid Muxammadyusupovich hamda “Malaka oshirish” markazi menejeri kichik assistenti Sh. Mamadaliyevlar ishtirok etdilar.
Mashg‘ulot davomida talabalar sug‘urta sohasidagi ish jarayonlari bilan tanishdilar, mutaxassislar tajribasiga asoslangan tushunchalarni o‘zlashtirdilar hamda amaliy misollar orqali bilimlarini mustahkamladilar.
Mazkur uchrashuvlar tizimli ravishda tashkil etilib, ta’lim va amaliyot o‘rtasidagi uzviy bog‘liqlikni ta’minlab bormoqda. “KAFIL-SUG‘URTA” AJ kelgusida ham talabalar bilan amaliy muloqotlarni davom ettirishga alohida e’tibor qaratadi.

Ijtimoiy Targ'ibot Press-Reliz 06.04.2026
В рамках налаженного сотрудничества между АО «KAFIL-SUG‘URTA» и Ташкентским университетом прикладных наук было организовано очередное учебное занятие для студентов.
Во встрече приняли участие заместитель председателя правления, директор департамента по работе с персоналом компании — Джантураев Умид Мухаммадюсупович, а также младший ассистент менеджера Центра повышения квалификации Ш. Мамадалиев.
В ходе занятия студенты ознакомились с рабочими процессами в страховой сфере, усвоили знания, основанные на практическом опыте специалистов, а также закрепили полученные знания на основе практических примеров.
Подобные встречи проводятся на системной основе и способствуют укреплению взаимосвязи между образованием и практикой. АО «KAFIL-SUG‘URTA» и впредь будет уделять особое внимание развитию практического взаимодействия со студентами.