Ijtimoiy Targ'ibot Press-Reliz 02.04.2026
“KAFIL-SUG‘URTA” AJ tomonidan yoshlar bilan ishlash yo‘nalishidagi amaliy uchrashuvlar izchil davom etmoqda. Shu doirada Qo‘qon universiteti Andijon filialida talabalar bilan ochiq muloqot tashkil etildi.
🇺🇿 Unda kompaniyamizning Boshqaruv raisi o‘rinbosari Djanturaev Umid Muhammadusupovich hamda Andijon filiali boshlig‘i Umidjon G‘ofurov ishtirok etdi.
Uchrashuv davomida:
➡️ talabalar bandligini ta’minlash imkoniyatlari
➡️ sug‘urta sohasida faoliyat boshlash yo‘llari
➡️ moliyaviy savodxonlikni oshirishning ahamiyati
yuzasidan atroflicha ma’lumotlar taqdim etildi.
Shuningdek, ishtirokchilarga “KAFIL-SUG‘URTA” AJning faoliyati, kompaniyadagi mavjud imkoniyatlar hamda yoshlar uchun taklif etilayotgan ish yo‘nalishlari haqida tushunchalar berildi.
Ochiq muloqot formatida o‘tgan uchrashuvda talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob olish, kelgusi faoliyati bo‘yicha aniq yo‘nalish belgilash imkoniyatiga ega bo‘ldi.
“KAFIL-SUG‘URTA” AJ tomonidan bunday uchrashuvlarni tashkil etish orqali yoshlarni mehnat bozoriga tayyorlash va ularning bandligini ta’minlashga alohida e’tibor qaratilmoqda.

Занятость студентов и финансовая грамотность — практический подход
АО «KAFIL-SUG‘URTA» последовательно реализует инициативы по работе с молодежью. В этой связи в Андижанском филиале Кокандского университета была организована открытая встреча со студентами.
🇺🇿 В мероприятии приняли участие заместитель Председателя Правления компании Джантураев Умид Мухаммадусупович, а также директор Андижанского филиала Умиджон Гафуров.
В ходе встречи были рассмотрены:
➡️ возможности обеспечения занятости студентов
➡️ пути начала деятельности в страховой сфере
➡️ значение повышения финансовой грамотности
Участникам также была представлена подробная информация о деятельности АО «KAFIL-SUG‘URTA», возможностях компании и предлагаемых направлениях работы для молодежи.
В формате открытого диалога студенты получили ответы на интересующие их вопросы и смогли определить ориентиры для своей будущей профессиональной деятельности.
💼 АО «KAFIL-SUG‘URTA» уделяет особое внимание подготовке молодежи к рынку труда и обеспечению их занятости посредством проведения подобных мероприятий.