Ijtimoiy Targ'ibot Press-Reliz 18.02.2026
Kasbiy bilim va boshqaruv ko‘nikmalarini takomillashtirish maqsadida “KAFIL-SUG‘URTA” AJning hududiy filial direktorlari malaka oshirish kurslarida ishtirok etdilar.
Mazkur o‘quv dasturi O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi huzuridagi Yuridik kadrlarni qayta tayyorlash va malakasini oshirish instituti tomonidan o‘rta boshqaruv organlari xodimlari uchun ishlab chiqilgan bo‘lib, huquqiy bilimlarni chuqurlashtirish hamda boshqaruv amaliyotini zamonaviy yondashuvlar asosida rivojlantirishga qaratilgan.
Kurslarda ishtirok etganlar:
Qashqadaryo viloyati filiali direktori — Xalikov Adham Davronovich
Navoiy viloyati filiali direktori — To‘rayev Zafarjon Ergashovich
Farg‘ona viloyati filiali direktori — Hakimov Muzaffarjon Erkinjonovich
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 108-sonli qaroriga muvofiq tashkil etilgan malaka oshirish kurslari doirasida o‘quv dasturi to‘liq o‘zlashtirildi va yakuniy baholash natijalariga ko‘ra sertifikatlar topshirildi.

Ijtimoiy Targ'ibot Press-Reliz 18.02.2026
В целях совершенствования профессиональных знаний и управленческих навыков директора региональных филиалов АО «KAFIL-SUG‘URTA» приняли участие в курсах повышения квалификации.
Учебная программа разработана Институтом переподготовки и повышения квалификации юридических кадров при Министерстве юстиции Республики Узбекистан для сотрудников органов среднего звена управления и направлена на углубление правовых знаний, а также развитие управленческой практики на основе современных подходов.
В курсах приняли участие:
Директор Кашкадарьинского областного филиала — Халиков Адхам Давронович
Директор Навоийского областного филиала — Тураев Зафаржон Эргашевич
Директор Ферганского областного филиала — Хакимов Музаффаржон Эркинжонович
Курсы были организованы в соответствии с Постановлением Президента Республики Узбекистан №108. Участники полностью освоили учебную программу и по итогам итоговой аттестации получили сертификаты.
Данный процесс повышения квалификации способствует обеспечению правовой определенности в деятельности филиалов, повышению эффективности управленческих решений и более системной организации рабочих процессов.