Ijtimoiy Targ'ibot Press-Reliz 06.08.2025
“KAFIL-SUG‘URTA” kompaniyasida ta’lim va kasbiy o‘sish har bir xodim uchun ustuvor yo‘nalish hisoblanadi.
Joriy yilning avgust oyida “Investitsiya va korporativ aloqalar” departamenti direktori Shakirov Utkirbek Taxirovich “Yangi bozorlar bo‘yicha mutaxassislar tayyorlovchi milliy markaz”ida tashkil etilgan malaka oshirish kursini ikkinchi bosqich talablariga asosan muvaffaqiyatli yakunladi va rasmiy diplom bilan taqdirlandi.
Ta’lim “Qimmatli qog‘ozlar bozori va aksiyadorlik jamiyatlarida korporativ boshqaruv” yo‘nalishida 330 soatlik dastur asosida tashkil etilgan bo‘lib, Utkirbek Taxirovich bitiruv referatini “A’lo” bahosi bilan yoqlab, imtihonni ham muvaffaqiyatli topshirdi.
Bu kurs korporativ boshqaruvda strategik yondashuv, qimmatli qog‘ozlar bozorida faol ishtirok va aksiyadorlik jamiyatlaridagi moliyaviy boshqaruvni yanada samarali tashkil etishga zamin yaratadi.
Shakirov Utkirbek Taxirovichni ushbu natijasi bilan samimiy tabriklaymiz va kelgusidagi faoliyatida yanada yuksak zafarlar tilaymiz!

Ijtimoiy Targ'ibot Press-Reliz 06.08.2025
В компании “KAFIL-SUG‘URTA” обучение и профессиональный рост являются приоритетными направлениями для каждого сотрудника.
В августе текущего года директор департамента “Инвестиции и корпоративные отношения” Шакиров Уткирбек Тахирович успешно завершил курс повышения квалификации, организованный Национальным центром подготовки специалистов новых рынков, на основании требований второго этапа аттестации и получил официальный диплом.
Обучение проводилось по 330-часовой программе по направлению “Рынок ценных бумаг и корпоративное управление в акционерных обществах”. Уткирбек Тахирович защитил выпускную работу на “Отлично” и сдал экзамен с высоким результатом.
Этот курс создаёт прочную основу для стратегического подхода в корпоративном управлении, активного участия на рынке ценных бумаг и эффективного финансового управления в акционерных обществах.
Поздравляем Шакирова Уткирбека Тахировича с этим достижением и желаем ему ещё больших успехов в дальнейшей деятельности!