Ijtimoiy Targ'ibot Press-Reliz 24.07.2025
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 1-martdagi PQ–108-sonli qaroriga muvofiq, sug‘urta tashkilotlari yuqori boshqaruv organlari xodimlari uchun malaka oshirish talablari joriy etilgan.
Mazkur talablar doirasida, "KAFIL-SUG‘URTA" kompaniyasida belgilangan tartib asosida rahbar xodimlar uchun malaka oshirish kurslari tashkil etildi.
Kurslarni muvaffaqiyatli yakunlagan xodimlar ro‘yxati:
- Ro‘ziboyev Ravshonbek Quryazovich – "Sug‘urta to‘lovlari" departamenti direktori;-
- Shakirov O‘tkirbek Tohirovich – "Investitsiya va korporativ aloqalar" departamenti direktori;
- Tursunov Qahramon G‘ayratovich – "Moliyaviy tahlil" departamenti menejeri;
- Namazov Zufar Safaraliyevich – Toshkent shahar filiali direktori;
- Abduaxatov Nodirbek Ravshanovich – Toshkent viloyati filiali direktori;
- Uzakov Utkirjon Rozikjonovich – "Zafar" filiali menejeri;
- Mamadaliev Avazbek Mahmudaliyevich – "Kafil-Sug‘urta-Poytaxt" filiali menejeri.
Yuqoridagi xodimlar sug‘urta faoliyatiga oid zamonaviy yondashuvlar, huquqiy asoslar, boshqaruv mexanizmlari va strategik qarorlar qabul qilish bo‘yicha bilimlarini yana-da oshirishdi.
"KAFIL-SUG‘URTA" rahbariyati malaka oshirish orqali boshqaruv samaradorligini oshirish, mijozlar bilan ishlash sifatini takomillashtirish va sug‘urta madaniyatini yangi bosqichga olib chiqishni maqsad qilgan.

Ijtimoiy Targ'ibot Press-Reliz 24.07.2025
В соответствии с Постановлением Президента Республики Узбекистан от 1 марта 2024 года №ПП–108, введены требования по повышению квалификации для сотрудников высших органов управления страховых организаций.
В рамках данных требований в компании "KAFIL-SUG‘URTA" были организованы курсы повышения квалификации для руководящих сотрудников.
Список сотрудников, успешно завершивших обучение:
- Рузибаев Равшанбек Курьязович – директор департамента страховых выплат;
- Шакиров Уткирбек Тахирович – директор департамента инвестиций и корпоративных связей;
- Турсунов Кахрамон Гайратович – менеджер департамента финансового анализа;- Намазов Зуфар Сафаралиевич – директор Ташкентского городского филиала;
- Абдуахатов Нодирбек Равшанович – директор Ташкентского областного филиала;
- Узаков Уткиржон Розикжонович – менеджер филиала "Зафар";
- Мамадалиев Авазбек Махмудалиевич – менеджер филиала "Kafil-Sug‘urta-Poytaxt".
Указанные сотрудники расширили свои знания в таких направлениях, как современные подходы в страховании, правовые основы, механизмы управления и принятие стратегических решений.
Руководство компании "KAFIL-SUG‘URTA" рассматривает повышение квалификации как важный инструмент для повышения эффективности управления, улучшения качества обслуживания клиентов и дальнейшего развития страховой культуры.