“KAFIL SUG`URTA” Компанияси 20 йиллиги муносабати билан Самарқанд шаҳрига 3 кунлик сафар ташкил этилди.
В честь 20-летия компании ”KAFIL SUG`URTA" была организована 3-дневная поездка в Самарканд.
Жорий йилнинг 18-20 май кунлари Бош офиснинг ходимлари ва ҳудудий филиаллар раҳбарлари иштирокида Самарқанд шаҳрига САЁҲАТ амалга оширилди.
Саёҳатнинг биринчи кунида “KAFIL-SUG`URTA” АЖ ходимлари томонидан аҳолининг барча қатламларини, хусусан вилоят, туман, шаҳар, қишлоқлардаги аҳоли ўртасида суғурта маданиятини ривожлантириш, суғурта ва молия саводхонлигини ошириш, аҳолини сифатли ва тезкор суғурта хизматларидан фойдаланишларига қулай шарт-шароитлар яратиш борасида турли учрашувлар ташкил этилди.
Учрашувлар ташкил этиш борасида республикамиз бўйлаб ички туризимни ривожлантиришга яратилган шарт-шароитлардан оқилона фойдаланиш, бой тарихий ва маданий меросга эга тарихий қадамжоларга саёҳатлар уюштирилди.
Бугунги кунда юртимизда инсон омилига бўлган эътибор ва ғамхўрлик янги босқичга кўтарилиб, инсон қадрига бўлган эътиборнинг амалий ифодаси халқимиз ҳаётида тобора мустаҳкам акс этиб бормоқда.
Шунга мувофиқ, “KAFIL-SUG`URTA” АЖ томонидан Самарқанд вилоятидаги ижтимоий ҳимояга муҳтож, оғир турмуш шароитидаги 15 нафар оила фарзандлари учун хатна тўйлари ўтказиб  ҳомийлик ишлари амалга оширилди.
Саёҳатнинг сўнги кунида Компаниямиз ташкил этилганлигининг 20 йиллигини муносиб нишонлаш ва ходимларимизни дам олишларини мазмунли ташкил этиш борасида ташкил этилган байрам тадбири бўлиб ўтди.

В честь 20-летия компании ”KAFIL SUG`URTA" была организована 3-дневная поездка в Самарканд.
С 18 по 20 мая текущего года состоялась поездка в Самарканд с участием сотрудников головного офиса и руководителей территориальных филиалов.
В первый день поездки сотрудниками АО” KAFIL SUG`URTA" были организованы различные встречи, направленные на развитие страховой культуры, повышение страховой и финансовой грамотности среди всех слоев населения, особенно в областях, районах, городах, селах, создание благоприятных условий для доступа населения к качественным и оперативным страховым услугам.
В связи с организацией встреч по всей республике было организовано рациональное использование созданных условий для развития внутреннего туризма, поездки по историческим памятникам, имеющим богатое историческое и культурное наследие.
Сегодня в нашей стране внимание и забота о человеческом факторе выходят на новый уровень, практическое выражение внимания к человеческой ценности все более прочно отражается в жизни нашего народа.
В соответствии с этим, АО ”KAFIL SUG`URTA" осуществило спонсорскую работу по проведению свадеб "хатна" для детей из 15 семей Самаркандской области, нуждающихся в социальной защите.
В последний день поездки состоялось праздничное мероприятие, посвященное достойному празднованию 20-летия основания нашей компании и содержательной организации отдыха наших сотрудников.