BMB ZA'FARON brendining taqdimoti Toshkentda bo'lib o'tdi, "KAFIL-SUG'URTA" MChJ sug'urta kompaniyasi tadbirning hamkori sifatida ishtirok etdi.
В Ташкенте состоялась презентация бренда «BMB ZA’FARON», партнером мероприятия выступила страховая компания ООО «KAFIL-SUG`URTA».
Ma'lumki, O'zbekistonda qulay tuproq-iqlim sharoiti dorivor o'simliklarning qimmatli turlarini etishtirishni afzal ko'radi.
Sharqning yana bir buyuk davosi Abu Ali ibn Sinoning "Tib qonunlari" da ta'kidlashicha, za'faron 100 dan ortiq turdagi kasalliklarni davolashda ishlatiladi.
Respublikamizda birinchi za'faron plantatsiyalari 2017 yilda O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Mirziyoev Shavkat Miromonovich tashabbusi bilan paydo bo'lgan.
2021 yil 5-fevral kuni BMB Trade Group Hayat Regency Tashkent mehmonxonasida BMB ZA'FARON yangi brendining taqdimotini o'tkazdi. Tadbirning sheriklari - O'zbekiston Respublikasi Investitsiyalar va tashqi savdo vazirligi, O'zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi, O'zbekiston Respublikasi O'rmon xo'jaligi davlat qo'mitasi, "KAFIL-SUG'URTA" sug'urta kompaniyasi. ”MChJ va“ Shafran ”ilmiy tadqiqot markazi.
BMB ZA'FARON brendining taqdimoti ichki za'faron bozorida yangi o'yinchi paydo bo'lganligini ko'rsatdi, bu esa, shubhasiz, dorivor o'simliklar bozorida sog'lom raqobat muhitini shakllantirishga yordam beradi.

Как известно, благоприятные почвенно-климатические условия в Узбекистане способствуют выращиванию ценных видов лекарственных растений.
Еще великий целитель востока Абу Али ибн Сина в «Канонах врачебной науки» отмечал, что шафран применяется для лечения более 100 видов заболеваний.
Первые плантации шафрана в нашей республике появились еще в 2017 году по инициативе Президента Республики Узбекистан Мирзиёева Шавката Миромоновича.
5 февраля 2021 года в столичном отеле Hayat Regency Tashkent компания BMB Trade Group провела презентацию нового бренда BMB ZA’FARON.
Партнерами мероприятия выступили Министерство инвестиций и внешней торговли Республики Узбекистан, Министерство иностранных дел Республики Узбекистан, Государственный комитет Республики Узбекистан по лесному хозяйству, страховая компания ООО «KAFIL-SUG`URTA» и научно-исследовательский центр «Шафран».
Презентация бренда BMB ZA’FARON ознаменовало появление нового игрока на отечественном рынке шафрана, что несомненно способствует дальнейшему формированию здоровой конкурентной среды на рынке лекарственных растений.