YANA BIR HAMKORLIK ALOQALARI YO`LGA QO`YILDI.
2023-yilning 19-sentabr kuni “KAFIL SUG`URTA” AJ va “ALFA INVEST SUG`URTA KOMPANIYASI” AJ o`rtasida o`zaro hamkorlik memorandumi imzolandi.
Memorandum imozlash marosimida “KAFIL SUG`URTA” AJ Boshqaruv raisi Аrtiqov Furkat Azamjanovich, boshqaruv raisi o’rinbosari Djanturaev Umid Muhammadyusupovich hamda “ALFA INVEST SUG`URTA KOMPANIYASI” AJ Bosh direktori Axmetova Inessa Yuryevna, bosh direktor o`rinbosarlari Xusanov Abdullatif Abdugapurovich va ikki kompaniya vakillari ishtirok etishdi.
Memorandum imozlanishidan asosiy maqsad Ozbekiston sug`urta bozorida o`z o`rniga ega bo`lgan ikki yirik sug`urta kompaniyalari xodimlari o`rtasida o`zaro tajraba almashish, xodimlar kasbiy malakalarini oshirib borish shu bilan birga ish samaradorligini oshirishga qaratilgan hamkorlik aloqalarini mustahkamlash orqali mijozlarga ko`rsatilayotgan sug`urta xizmatlari sifatini yanada oshirishdan iboratdir.

НАЛАЖЕНО ЕЩЕ ОДНО СОТРУДНИЧЕСТВО.
19 сентября 2023 года был подписан меморандум о взаимном сотрудничестве между АО “KAFIL SUG`URTA” и АО “Alfa Invest”.
В церемонии подписания меморандума приняли участие председатель правления АО “KAFIL SUG`URTA” Артиков Фуркат Азамжанович, заместитель председателя Правления Джантураев Умид Мухаммадюсупович, Генеральный директор АО “Alfa Invest” Ахметова Инесса Юрьевна, заместитель генерального директора Хусанов Абдуллатиф Абдугапурович и представители двух компаний.
Основной целью подписания меморандума-является дальнейшее повышение качества предоставляемых клиентам страховых услуг, путем обмена опытом между сотрудниками двух крупных страховых компаний, имеющих свое место на страховом рынке Узбекистана, повышение профессиональной квалификации сотрудников, а также укрепление партнерских отношений, направленных на повышение эффективности работы.