Тошкент давлат иқтисодиёт университети ва “KAFIL SUG‘URTA” компанияси ўртасидаги ўзаро ҳамкорлик меморандуми тузилди.
Между Ташкентским государственным экономическим университетом и Компанией KAFIL SUG`URTA был подписан меморандум о сотрудничестве.
Жорий йилнинг 10 июнь куни “KAFIL-SUGURTA” компанияси ва Тошкент давлат иқтисодиёт университети ўртасида ўзаро ҳамкорлик меморандуми имзоланди.
Келишув Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2019 йил 2 августдаги “Ўзбекистон Республикасининг суғурта бозорини ислоҳ қилиш ва жадал ривожланишини таъминлаш чора-тадбирлари тўғрисида"ги ва “Олий маълумотли мутахассислар тайёрлаш сифатини оширишда иқтисодиёт соҳалари ва тармоқларининг иштирокини янада кенгайтириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарорлари ижросини таъминлаш мақсадида амалга оширилди.
Меморандумда талаба ёшлар ўртасида суғурта маданиятини ошириш, фан-таълим-ишлаб чиқариш интеграциясини такомиллаштириш ва уларни касбга йўналтириш, суғурта бозори мутахассисларини тайёрлаш, қайта тайёрлаш ва малакасини ошириш, замонавий ўқитиш услубларидан фойдаланишни такомиллаштириш, аҳолига кўрсатилаётган суғурта хизматлари сифатини ошириш, шу билан бирга аҳолини суғуртавий ҳимоялаш кўламини кенгайтириш мақсад қилинган.
Мазкур меморандум доирасида қуйидаги ишларни амалга ошириш режалаштирилди:
- Тошкент давлат иқтисодиёт университети қошида “KAFIL-SUGURTA” Компаниясининг “Малакали ходимлар тайёрлаш тармоқ маркази” ташкил этиш;
- суғурта бозоридаги кучли рақобат, тақдим этилаётган суғурта хизматлар сони ва сифати шу билан бирга суғурта бозорининг илғор ва инновацион тажрибаларини инобатга олиб ўқув курслари, тайёрлаш ва қайта тайёрлаш ва малака оширишнинг замонавий усулларини кенг қўллаган ҳолда ёш, малакали ва замонавий суғурта агентларини тайёрлаш ва бу орқали орқали суғурталанувчиларнинг шахсий ва мулкий манфаатларига мос ишончли суғурта ҳимоясини тақдим этиш;
- фан ва ишлаб чиқаришнинг инновацион ҳамкорлигини амалга ошириш асосида инновацион-корпоратив ҳамкорликни йўлга қўйиш мақсадида университетнинг “Бухгалтерия ҳисоби” ва “Молия” кафедралари билан ўзаро ҳамкорлик алоқаларини йўлга қўйган ҳолда Марказ фаолиятини такомиллаштириш мақсад қилинган.

Между Ташкентским государственным экономическим университетом и Компанией KAFIL SUG`URTA был подписан меморандум о сотрудничестве.
10 июня текущего года Компания “KAFIL-SUGURTA” и Ташкентский государственный университет подписали меморандум о взаимном сотудничестве.
Соглашение направлено на реализацию постановлений Президента Республики Узбекистан от 2 августа 2019 года «О мерах по реформированию и ускорению развития страхового рынка Республики Узбекистан» и «О мерах по дальнейшему расширению участия отраслей и секторов в повышении качества высшего образования».
Цели меморандума направлены на расширение сферы применения повышения страховой культуры среди студентов, улучшение интеграции науки, образования и производства и их профессиональной направленности, подготовку, переподготовку и повышение квалификации специалистов страхового рынка, совершенствование использования современных методов обучения, повышение качества страховых услуг.
В рамках этого меморандума планируется проведение следующих мероприятий:
- Создание Компанией «КАФИЛ-СУГУРТА» «Сетевого центра по подготовке и повышению квалификации кадров» при Ташкентском государственном экономическом университете;
- обеспечение надежной страховой защиты личных и имущественных интересов застрахованных, через обучение молодых, квалифицированных и современных страховых агентов с широким спектром учебных курсов, подготовки и переподготовки и повышения квалификации, с учетом передового и инновационного опыта страхового рынка, сильной конкуренции на страховом рынке, количества и качества предоставляемых страховых услуг;
- В целях налаживания инновационно-корпоративного сотрудничества на основе инновационного сотрудничества науки и промышленности Центр стремится совершенствовать свою деятельность путем налаживания сотрудничества с отделами «Бухгалтерский учет» и «Финансы».