📚 “KAFIL-SUG‘URTA” AJ va O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi
“KAFIL-SUG‘URTA” AJ yoshlarning kasbiy rivojlanishini qo‘llab-quvvatlash, malakali kadrlar tayyorlash hamda bitiruvchilarning bandligini ta’minlashga qaratilgan hamkorlikni izchil davom ettirmoqda.
Shu maqsadda O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida universitet va “KAFIL-SUG‘URTA” AJ o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi.
Memorandum universitetning o‘quv ishlari bo‘yicha prorektori Muhammadjon Chutpulatov hamda “KAFIL-SUG‘URTA” AJ vakillari tomonidan imzolandi.
Hamkorlik doirasida talabalar va bitiruvchilar uchun amaliyot hamda stajirovka dasturlarini tashkil etish, bo‘sh ish o‘rinlari haqida muntazam ma’lumot almashish, seminarlar, treninglar va forumlar o‘tkazish, qo‘shma loyihalarni amalga oshirish hamda yosh mutaxassislarni mehnat bozoriga tayyorlash bo‘yicha qator tashabbuslar amalga oshiriladi.
Mazkur memorandum ta’lim va amaliyot uyg‘unligini mustahkamlash, yoshlarning kasbiy salohiyatini rivojlantirish hamda ularni zamonaviy mehnat bozori talablariga mos mutaxassis sifatida shakllantirishga xizmat qiladi.
“KAFIL-SUG‘URTA” AJ kelajak avlodning bilim va salohiyatini qo‘llab-quvvatlashga qaratilgan tashabbuslarda faol ishtirok etishda davom etadi. 🤝📖✨

Ijtimoiy Targ'ibot Press-Reliz 18.06.2026
📚 Между АО «KAFIL-SUG‘URTA» и Узбекским государственным университетом мировых языков подписан меморандум о сотрудничестве
АО «KAFIL-SUG‘URTA» последовательно развивает сотрудничество, направленное на поддержку профессионального развития молодежи, подготовку квалифицированных кадров и содействие трудоустройству выпускников.
В рамках данной инициативы между Узбекским государственным университетом мировых языков и АО «KAFIL-SUG‘URTA» был подписан меморандум о сотрудничестве.
Документ подписали проректор по учебной работе университета Мухаммаджон Чутпулатов и представители АО «KAFIL-SUG‘URTA».
Меморандум предусматривает организацию практики и стажировок для студентов и выпускников, регулярный обмен информацией о вакансиях, проведение семинаров, тренингов и форумов, реализацию совместных проектов, а также развитие сотрудничества по подготовке молодых специалистов к современному рынку труда.
Подписание меморандума будет способствовать укреплению связи между образованием и практикой, развитию профессионального потенциала молодежи и подготовке востребованных специалистов.
АО «KAFIL-SUG‘URTA» и впредь будет активно поддерживать инициативы, направленные на развитие знаний, навыков и профессионального роста молодого поколения. 🤝📖✨