Yoshlar ongida sug‘urta madaniyatini shakllantirish — ustuvor yo‘nalish
Boshqaruv raisi o‘rinbosari – Xodimlar bilan ishlash departamenti direktori Djanturaev Umid Muxammadyusupovich hamda Surxondaryo viloyati filiali direktori Mamathakimov Xurshid Urolovich tomonidan Termiz davlat universitetiga tashrif amalga oshirildi.
Talabalar bilan ochiq muloqot o‘tkazilib, sug‘urta sohasining ahamiyati, amaliyotdagi o‘rni hamda bugungi kundagi dolzarb jihatlari haqida tushuntirishlar berildi.
Shuningdek, sug‘urta madaniyatini oshirish va moliyaviy savodxonlikni kengaytirishga qaratilgan masalalar muhokama qilindi.
Mazkur uchrashuv talabalar orasida sohaga bo‘lgan qiziqishni oshirish va ularning kelgusidagi kasbiy yo‘nalishini belgilashda muhim ahamiyat kasb etdi.

Формирование страховой культуры среди молодежи — приоритетное направление
Заместитель председателя правления – директор департамента по работе с персоналом Джантураев Умид Мухаммадюсупович и директор Сурхандарьинского областного филиала Маматхакимов Хуршид Уролович посетили Термезский государственный университет.
В ходе визита была проведена открытая встреча со студентами, на которой были даны разъяснения о значении страхования, его практической роли и актуальных аспектах на сегодняшний день.
Также были обсуждены вопросы повышения страховой культуры и расширения финансовой грамотности.
Данная встреча способствовала повышению интереса студентов к отрасли и помогла определить их дальнейшее профессиональное направление.