Yoshlar uchun imkoniyatlar maydoni
Islom Karimov nomidagi Toshkent davlat texnika universitetida karyera kuni bo‘lib o‘tdi. Unda “KAFIL-SUG‘URTA” AJ vakillari ishtirok etib, talabalar bilan muloqot qildi.
Jamiyatning Malaka oshirish markazi menejer kichik assistenti Sh. Shuxratovich tomonidan talabalar uchun o‘quv mashg‘uloti tashkil etildi. Unda sug‘urta sohasining amaliy jihatlari va ish jarayonlari haqida tushuntirishlar berildi.
— Kompaniya faoliyati haqida ma’lumot berildi;
— Amaliyot va ish boshlash imkoniyatlari tushuntirildi;
— Zarur ko‘nikmalar bo‘yicha fikr almashildi.
Mazkur tadbir talabalar uchun kasbiy yo‘nalishni aniqlash va amaliy bilimlarni mustahkamlashda muhim ahamiyat kasb etdi.

Площадка возможностей для молодежи
В Ташкентском государственном техническом университете имени Ислама Каримова состоялся день карьеры. В мероприятии приняли участие представители АО «KAFIL-SUG‘URTA», которые провели встречу со студентами.
Младшим ассистентом менеджера Центра повышения квалификации Ш. Шухратовичем было организовано учебное занятие для студентов. В ходе занятия были даны разъяснения по практическим аспектам страховой деятельности и рабочим процессам.
— Представлена информация о деятельности компании;
— Разъяснены возможности прохождения практики и трудоустройства;
— Обсуждены ключевые навыки, востребованные на рынке труда.
Данное мероприятие способствовало определению профессионального направления студентов и укреплению их практических знаний.