Ijtimoiy Targ'ibot Press-Reliz 31.03.2026
Kadrlar tayyorlash jarayonida nazariya va amaliyot uyg‘unligi muhim ahamiyat kasb etadi. Shu maqsadda “KAFIL-SUG‘URTA” AJning Malaka oshirish markazi vakillari Toshkent davlat sharqshunoslik universitetida tashkil etilgan “Karyera kuni” tadbirida ishtirok etdi.
✅ Tadbir davomida talabalar bilan mazmunli va ochiq muloqot tashkil etildi. Unda sug‘urta sohasidagi amaliy faoliyat, kompaniyadagi ish jarayonlari hamda yosh mutaxassislar uchun mavjud karyera rivoji imkoniyatlari haqida batafsil ma’lumotlar taqdim etildi.
✅ Talabalarni qiziqtirgan savollarga mutaxassislar tomonidan atroflicha javoblar berildi, amaliy misollar orqali sohaning o‘ziga xos jihatlari yoritib berildi.
🔹 Kompaniya faoliyati va asosiy yo‘nalishlari tanishtirildi;
🔹 Amaliy tajriba orttirish va kasbiy rivojlanish imkoniyatlari tushuntirildi;
🔹 Yoshlar uchun mehnat bozoridagi zamonaviy talablar haqida ma’lumot berildi.
Tadbir yakunida “KAFIL-SUG‘URTA” AJ vakillariga universitet tomonidan sertifikatlar topshirildi.
⬇️ Ushbu uchrashuv talabalar uchun kasbiy yo‘nalishni aniqlash, bilimlarni mustahkamlash hamda kelgusidagi faoliyatiga oid qarorlar qabul qilishda muhim ahamiyat kasb etdi.

День карьеры: возможности профессиональной деятельности и развития в страховой сфере
В процессе подготовки кадров важное значение имеет сочетание теории и практики. В этих целях представители Центра повышения квалификации АО «KAFIL-SUG‘URTA» приняли участие в мероприятии «День карьеры», организованном в Ташкентском государственном университете востоковедения.
✅ В ходе мероприятия был проведён содержательный и открытый диалог со студентами. Были представлены подробные сведения о практической деятельности в страховой сфере, рабочих процессах в компании, а также возможностях карьерного роста для молодых специалистов.
✅ Специалисты подробно ответили на вопросы студентов, а также разъяснили особенности отрасли на основе практических примеров.
🔹 Представлена деятельность компании и её основные направления;
🔹 Освещены возможности получения практического опыта и профессионального развития;
🔹 Разъяснены современные требования рынка труда для молодёжи.
По итогам мероприятия представителям АО «KAFIL-SUG‘URTA» были вручены сертификаты от университета.
⬇️ Данная встреча сыграла важную роль в определении профессионального направления студентов, укреплении практических знаний и принятии решений относительно будущей деятельности.