Ijtimoiy Targ'ibot Press-Reliz 18.03.2026
“KAFIL-SUG‘URTA” AJ va “Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti” Milliy tadqiqot universiteti o‘rtasida imzolangan hamkorlik memorandumi doirasida talabalar uchun amaliy mashg‘ulotlar davom etmoqda.
📚 Joriy o‘quv jarayoni doirasida navbatdagi mahorat darsi jamiyatning “Buxgalteriya hisobi” departamenti bosh buxgalter o‘rinbosari Tuychiyev Azamat Alisherovich tomonidan tashkil etildi.
Mashg‘ulot davomida:
➡️ buxgalteriya hisobi sohasidagi amaliy jarayonlar;
➡️ moliyaviy hujjatlarni yuritish tartibi;
➡️ sohada qo‘llanilayotgan zamonaviy yondashuvlar yuzasidan atroflicha ma’lumotlar berildi.
💬 Shuningdek, talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob olib, mutaxassis bilan bevosita muloqot qilish imkoniyatiga ega bo‘ldilar.
📈 Ushbu mahorat darsi nazariy bilimlarni mustahkamlash, amaliy ko‘nikmalarni shakllantirish hamda kelgusi mutaxassislarni tayyorlash jarayonida muhim ahamiyat kasb etadi.

Ijtimoiy Targ'ibot Press-Reliz 18.03.2026
В рамках меморандума о сотрудничестве между АО «KAFIL-SUG‘URTA» и Национальным исследовательским университетом «Ташкентский институт инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства» продолжается организация практических занятий для студентов.
📚 В рамках текущего учебного процесса очередной мастер-класс был организован заместителем главного бухгалтера департамента «Бухгалтерский учёт» общества — Туйчиевым Азаматом Алишеровичем.
В ходе занятия были подробно рассмотрены:
➡️ практические процессы в сфере бухгалтерского учёта;
➡️ порядок ведения финансовой документации;
➡️ современные подходы, применяемые в отрасли.
💬 Также студенты получили ответы на интересующие их вопросы и имели возможность напрямую пообщаться со специалистом.
📈 Данный мастер-класс способствует укреплению теоретических знаний, формированию практических навыков и подготовке будущих специалистов.