Ijtimoiy Targ'ibot Press-Reliz 02.03.2026
“KAFIL-SUG‘URTA” aksiyadorlik jamiyati tashabbusi bilan Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida (JIDU) uchrashuv tashkil etildi. Tadbir doirasida “KAFIL-SUG‘URTA” AJ hamda JIDU o‘rtasida Hamkorlik memorandumi imzolandi.
Mazkur memorandum:
➡️ sug‘urta sohasi bo‘yicha nazariy va amaliy bilimlarni uyg‘unlashtirish
➡️ talabalar uchun amaliyot o‘tash va kasbiy ko‘nikmalarni rivojlantirish
➡️ malakali mutaxassislar tayyorlash yo‘nalishida hamkorlikni kengaytirish
masalalarini qamrab oladi.
Shuningdek, “KAFIL-SUG‘URTA” AJ Boshqaruv raisi o‘rinbosari va HR direktori Umid Muxammadyusupovich Janturaev tomonidan talabalarga trening-sessiya o‘tkazildi. Unda sug‘urta bozorining zamonaviy tendensiyalari, amaliy faoliyat jarayonlari hamda sohada zarur kompetensiyalar haqida ma’lumot berildi.
“KAFIL-SUG‘URTA” AJ ta’lim muassasalari bilan hamkorlikni izchil rivojlantirib, soha uchun salohiyatli kadrlar tayyorlashga alohida e’tibor qaratadi.

Ijtimoiy Targ'ibot Press-Reliz 02.03.2026
По инициативе АО «KAFIL-SUG‘URTA» в Университете мировой экономики и дипломатии (УМЭД) состоялась встреча. В рамках мероприятия был подписан Меморандум о сотрудничестве между АО «KAFIL-SUG‘URTA» и УМЭД.
Меморандум предусматривает:
➡️ интеграцию теоретических и практических знаний в сфере страхования
➡️ организацию практики и развитие профессиональных навыков студентов
➡️ расширение сотрудничества в подготовке квалифицированных специалистов
Также заместитель Председателя Правления и HR-директор АО «KAFIL-SUG‘URTA» Умид Мухаммадюсупович Жантураев провёл для студентов тренинг-сессию, в ходе которой были освещены современные тенденции страхового рынка и практические аспекты деятельности.
АО «KAFIL-SUG‘URTA» уделяет особое внимание развитию сотрудничества с образовательными учреждениями и подготовке перспективных кадров для отрасли.