Ijtimoiy Targ'ibot Press-Reliz 11.02.2026
KAFIL-SUG‘URTA AJ Toshkent davlat iqtisodiyot universitetida talabalar bilan uchrashuv o‘tkazdi. Uchrashuvning asosiy maqsadi — sug‘urta sohasining ahamiyati haqida tushuncha berish, mazkur yo‘nalishdagi imkoniyatlar bilan tanishtirish hamda yosh kadrlar bilan ochiq muloqot o‘rnatishdan iborat bo‘ldi.
Tadbir davomida talabalar sug‘urta tizimining bugungi kundagi o‘rni va amaliyotdagi ahamiyati haqida ma’lumot oldilar. Uchrashuv savol-javoblarga boy va ochiq muloqot ruhida o‘tdi.
Seminarda KAFIL-SUG‘URTA AJ Boshqaruv raisi o‘rinbosari — “Xodimlar bilan ishlash” departamenti direktori U. Djanturaev, “Malaka oshirish” markazi menejeri Sh. Mamadaliev hamda “Kafil himoya” filiali direktori X. Ravshanmirzaev ishtirok etdilar.
Uchrashuv yakunida qiziqish bildirgan talabalar bilan kelgusida sug‘urta sohasida faoliyat olib borish masalalari muhokama qilindi.

АО KAFIL-SUG‘URTA — открытый диалог со студентами
АО KAFIL-SUG‘URTA провело встречу со студентами Ташкентского государственного экономического университета. Основная цель мероприятия — ознакомить студентов с значением страховой отрасли, представить возможности данного направления и установить открытый диалог с молодыми кадрами.
В ходе встречи студенты получили информацию о роли страховой системы в современных условиях и её практическом значении. Мероприятие прошло в формате активного диалога и вопросов-ответов.
В семинаре приняли участие заместитель Председателя Правления АО KAFIL-SUG‘URTA — директор департамента по работе с персоналом У. Джантураев, менеджер Центра повышения квалификации Ш. Мамадалиев, а также директор филиала «Kafil himoya» Х. Равшанмирзаев.
По итогам встречи с заинтересованными студентами были обсуждены перспективы дальнейшей деятельности в сфере страхования.