Ijtimoiy Targ'ibot Press-Reliz 30.01.2026
Aholi o‘rtasida sug‘urtaga nisbatan ongli munosabatni shakllantirish, sug‘urta xizmatlarining ahamiyatini keng jamoatchilikka tushuntirish hamda ushbu sohada xabardorlikni oshirish maqsadida Xorazm viloyati Xiva shahar Bolalar-o‘smirlar sport maktabi davlat muassasasi, Xorazm viloyati Xiva shahar Tibbiyot texnikumi davlat muassasasi hamda Urganch shahar “Vatanparvar” tashkiloti davlat muassasasida sohaga oid uchrashuvlar tashkil etildi.
Uchrashuvlarda “KAFIL-SUG‘URTA” AJ Xorazm viloyati filiali jamoasi vakillari ishtirok etib, sug‘urta madaniyatini shakllantirish, sug‘urta xizmatlarining jamiyat hayotidagi o‘rni hamda ularni ommaga to‘g‘ri va aniq yoritish masalalari yuzasidan batafsil ma’lumotlar taqdim etdilar.
➡️ Tadbirlar davomida:
• sug‘urtaning moliyaviy barqarorlikni ta’minlashdagi ahamiyati
• turli hayotiy holatlarda sug‘urtaning amaliy qo‘llanilishi
• aholining sug‘urtaga oid xabardorligini oshirish
kabi muhim yo‘nalishlarga alohida e’tibor qaratildi.
Mazkur uchrashuvlar aholida sug‘urtaga nisbatan ongli munosabatni mustahkamlash hamda sug‘urta madaniyatini bosqichma-bosqich rivojlantirishga xizmat qiladi.

Ijtimoiy Targ'ibot Press-Reliz 30.01.2026
В целях формирования осознанного отношения к страхованию среди населения, разъяснения значимости страховых услуг и повышения уровня информированности в данной сфере были организованы тематические встречи в государственном учреждении «Детско-юношеская спортивная школа города Хивы Хорезмской области», государственном учреждении «Медицинский техникум города Хивы Хорезмской области», а также в государственном учреждении «Организация „Ватанпарвар“ города Ургенча».
В мероприятиях приняли участие представители Хорезмского областного филиала АО «KAFIL-SUG‘URTA», которые представили подробную информацию о формировании страховой культуры, роли страхования в общественной жизни и вопросах его правильного и доступного освещения для широкой аудитории.
➡️ В ходе встреч особое внимание было уделено:
• значению страхования в обеспечении финансовой стабильности
• практическому применению страховых механизмов в различных жизненных ситуациях
• повышению уровня страховой грамотности населения
Проведённые встречи способствуют укреплению осознанного отношения к страхованию и поэтапному развитию страховой культуры среди населения.