Ijtimoiy Targ'ibot Press-Reliz 10.12.2025
Toshkent iqtisodiyot va pedagogika universiteti va "KAFIL-SUG'URTA" AJ o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi!
Mazkur memorandum mamlakatimizda sug‘urta savodxonligini oshirish, aholining moliyaviy barqarorligini ta’minlash va moliyaviy xizmatlar hamda sug‘urta mahsulotlariga bo‘lgan ishonchni kuchaytirish maqsadida amalga oshirildi.
✔️ Shuningdek, memorandum doirasida ta’lim, ilm-fan va ishlab chiqarishning innovatsion hamkorligini rivojlantirish, yosh mutaxassislarni tayyorlash sifatini oshirish va innovatsion korporativ loyihalarni yo‘lga qo‘yish rejalashtirilgan.
✔️ Ushbu hamkorlik O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining strategik hujjatlari hamda sug‘urta sohasini rivojlantirish bo‘yicha qarorlariga muvofiq amalga oshirilmoqda.

Ijtimoiy Targ'ibot Press-Reliz 10.12.2025
Между Ташкентским университетом экономики и педагогики и АО “KAFIL-SUG‘URTA” был подписан меморандум о сотрудничестве.
✔️ Меморандум направлен на повышение страховой грамотности населения, обеспечение финансовой устойчивости и укрепление доверия к финансовым услугам и страховым продуктам в стране.
✔️ Кроме того, в рамках меморандума предусмотрено развитие инновационного взаимодействия в сфере образования, науки и производства, повышение качества подготовки молодых специалистов и реализация корпоративных инновационных проектов.
✔️ Данное сотрудничество осуществляется в соответствии со стратегическими документами Президента Республики Узбекистан и решениями, направленными на развитие страховой отрасли.