Ijtimoiy Targ'ibot Press-Reliz 25.11.2025
"KAFIL-SUG‘URTA" AJ va Oriental University — amaliy bilimlar va yangi imkoniyatlar yo‘lidagi hamkorlik!
"KAFIL-SUG‘URTA" AJ sug‘urta kompaniyasi va Oriental University o‘rtasidagi amaliy hamkorlik doirasida talabalar bilan navbatdagi uchrashuv o‘tkazildi.
Tadbirda Boshqaruv raisi o‘rinbosari — “Xodimlar bilan ishlash” departamenti direktori Janturayev Umidjon Muhammadusupovich hamda “Malaka oshirish” markazi direktori Jalilov Mirshod Burxonovichlar ishtirok etib, agentlar tayyorlash jarayoni va ushbu yo‘nalishdagi xususiyatlar haqida batafsil ma’lumot berdi.
Uchrashuvning asosiy yo‘nalishlari:
🔴 talabalarni sug‘urta sohasining amaliyoti bilan tanishtirish;
🔴 agentlik faoliyati bo‘yicha zarur tushunchalarni taqdim etish;
🔴 kelgusi agentlar jamoasini shakllantirish bo‘yicha qadamlarga aniqlik kiritish.
Talabalarga sug‘urta bozori tendensiyalari, sohaga oid amaliy tajribalar va imkoniyatlar haqida tushunchalar berildi. Savol-javoblar orqali ularni qiziqtirgan yo‘nalishlar muhokama qilindi.
🔴 “Oriental University” bilan izchil hamkorlik yosh kadrlarga zamonaviy bilim va ko‘nikmalarni berish hamda sug‘urta sohasida yetuk mutaxassislarni tayyorlashga xizmat qilmoqda.

Ijtimoiy Targ'ibot Press-Reliz 25.11.2025
"KAFIL-SUG‘URTA" АО и Oriental University — сотрудничество на пути к практическим знаниям и новым возможностям!
В рамках действующего сотрудничества между страховой компанией "KAFIL-SUG‘URTA" АО и Oriental University состоялась очередная встреча со студентами.
Во встрече приняли участие заместитель председателя правления — директор департамента по работе с персоналом Джантураев Умиджон Мухаммадигариевич и директор Центра повышения квалификации Жалилов Миршод Бурхонович, которые подробно рассказали о процессе подготовки агентов и особенностях данного направления.
Основные направления встречи:
🔴 ознакомление студентов с практической деятельностью страховой отрасли;
🔴 представление необходимых сведений об агентской деятельности;
🔴 определение шагов по формированию будущей команды агентов.
Студентам были представлены тенденции страхового рынка, практические аспекты работы и доступные возможности. В формате «вопрос-ответ» были обсуждены интересующие направления.
🔴 Постепенное сотрудничество с Oriental University способствует подготовке молодых кадров, формируя платформу для специалистов, владеющих современными знаниями и навыками в страховой сфере.