Ijtimoiy Targ'ibot Press-Reliz 22.10.2025
TDSHUda talabalar amaliyotini tashkil etish hamda ularni ish bilan ta'minlash yuzasidan "Kafil Sug'urta" aksiyadorlik jamiyati bilan uchrashuv o'tkazildi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev raisligida 2025-yil 8-avgust kuni oliygohlar bitiruvchilarini ishga joylashtirish masalalariga bag‘ishlangan kengaytirilgan yig‘ilishda belgilangan topshiriqlar ijrosini ta’minlash maqsadida, joriy yilning 21-oktabr kuni Toshkent davlat sharqshunoslik universitetida "Kafil Sug'urta" AJ vakillari va talabalar o'rtasida uchrashuv tashkil etidi. Mazkur uchrashuvda talabalarga kompaniyaning sug'urta bozoridagi o'rni, bugungi faoliyati bo'yicha, shuningdek, sug'urta sohasida ish boshlash, mazkur sohada karyerani bosqichma-bosqich rivojlantirish masalalari yuzasidan atroflicha ma'lumot berildi. Tadbir yakunida TDSHU va "Kafil Sug'urta" AJ o'rtasida o'zaro hamkorlik memorandumi imzolandi.

В ТГВУ состоялась встреча с представителями акционерного общества «Kafil Sug'urta» по вопросам организации практики студентов и их трудоустройства.
В целях реализации поручений, данных Президентом Республики Узбекистан Шавкатом Мирзиёевым на расширенном совещании 8 августа 2025 года, посвящённом вопросам трудоустройства выпускников вузов, 21 октября в Ташкентском государственном университете востоковедения была организована встреча между представителями «Kafil Sug'urta» и студентами.
В ходе встречи студентам подробно рассказали о роли компании на страховом рынке, текущей деятельности, а также о возможностях начала карьеры и профессионального роста в сфере страхования.
По итогам мероприятия между ТГВУ и АО «Kafil Sug'urta» был подписан Меморандум о взаимном сотрудничестве.