Ijtimoiy Targ'ibot Press-Reliz 23.09.2025
Uchrashuvda “KAFIL-SUG‘URTA” Boshqaruv raisi o‘rinbosari — “Sug‘urta xizmatlarini rivojlantirish” departamenti direktori Muminov Farhod Azimovich hamda Buxoro tumani hokimi Ochilov Anvar Zubaydiloevich ishtirok etdilar.
🔈 Suhbat davomida aholining sug‘urta savodxonligini oshirish, mahalla va tashkilotlarda sug‘urta xizmatlarini keng targ‘ib qilish hamda ularni yanada ommalashtirish masalalari muhokama qilindi.
▶️ Aholi bilan muntazam uchrashuvlar tashkil etish bo‘yicha takliflar bildirildi.
▶️ Sug‘urtaning jamiyat barqarorligiga qo‘shadigan muhim ahamiyati alohida ta’kidlandi.
✅ “Namunalі fіlіal oyliғі” doirasida o‘tkazilayotgan bunday uchrashuvlar aholida sug‘urta madaniyatini yuksaltirish va jamiyatda ishonchni mustahkamlashga xizmat qilmoqda.

Ijtimoiy Targ'ibot Press-Reliz 23.09.2025
Во встрече приняли участие заместитель Председателя Правления — директор департамента по развитию страховых услуг Фарход Азимович Муминов и хоким Бухарского района Анвар Зубайдиллоевич Очилов.
🔈 В ходе беседы обсуждались вопросы повышения страховой грамотности населения, широкого продвижения страховых услуг в махаллях и организациях, а также их дальнейшей популяризации.
▶️ Были выдвинуты предложения по регулярной организации встреч с населением.
▶️ Особо подчеркнута значимость страхования и его вклад в устойчивое развитие общества.
✅ Подобные встречи, проводимые в рамках «Месяца образцового филиала», способствуют повышению страховой культуры населения и укреплению доверия в обществе.