Ijtimoiy Targ'ibot Press-Reliz 19.09.2025
Navoiy viloyatida «Namunalı filial oyligi» doirasida aholi va tashkilotlar o‘rtasida sug‘urta xizmatlarini keng targ‘ib qilish maqsadida uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvda Boshqaruv raisi o‘rinbosari — "Sug‘urta xizmatlarini rivojlantirish" departamenti direktori Farhod Azimov, Karmana tuman hokimi Adizov Valijon Yusupovich hamda Navoiy viloyati filiali direktori Zafarjon Turaevlar ishtirok etishdi.
Suhbat davomida qator masalalar ko‘rib chiqildi:
- aholi uchun sug‘urtaning ahamiyati va uning turlari,
- tashkilotlar uchun moliyaviy barqarorlikni ta’minlashda sug‘urtaning o‘rni,
- sug‘urta madaniyatini yuksaltirish va keng jamoatchilikka yetkazish yo‘llari.
Uchrashuv aholi va tashkilotlar o‘rtasida ishonchli sug‘urta munosabatlarini shakllantirishda muhim qadam bo‘ldi. “KAFIL-SUG‘URTA” joylarda amaliy muloqotlar orqali sug‘urtaning hayotiy ahamiyatini yanada keng yoritishga intilmoqda.

Ijtimoiy Targ'ibot Press-Reliz 19.09.2025
В Навоийской области в рамках «Месяца образцового филиала» была организована встреча с целью широкого продвижения страховых услуг среди населения и организаций.
Во встрече приняли участие заместитель председателя правления — директор департамента «Развитие страховых услуг» Фарход Азимов, хоким Карманинского района Адизов Валиджон Юсупович и директор Навоийского областного филиала Зафаржон Тураев.
В ходе беседы были рассмотрены следующие вопросы:
- значение страхования и его виды для населения,
- роль страхования в обеспечении финансовой стабильности организаций,
- пути повышения страховой культуры и донесения её до широкой общественности.
Встреча стала важным шагом в формировании надежных страховых отношений между населением и организациями. «KAFIL-SUG‘URTA» стремится посредством практических диалогов на местах еще шире освещать жизненную важность страхования.