Ijtimoiy Targ'ibot Press-Reliz 09.09.2025
Tadbirda “KAFIL-SUG‘URTA” kompaniyasining Boshqaruv raisi o‘rinbosari – Xodimlar bilan ishlash departamenti direktori Umid Muxammadyusupovich hamda Buxoro shahar filiali menejeri Bobojonov O‘tkir Saidovich ishtirok etdilar.
🏷 Seminar davomida yoshlarga sug‘urta sohasining dolzarb jihatlari bo‘yicha bilim va amaliy tajribalar yetkazildi. Jumladan:
- Sug‘urta bozorining rivojlanish tendensiyalari va istiqboldagi imkoniyatlari;
- Aholi, xususan talabalar uchun mo‘ljallangan qulay sug‘urta mahsulotlari;
- Shaxsiy moliyaviy xavfsizlikni ta’minlashning asosiy tamoyillari;
- Tadbirkorlik faoliyatini boshlashni istagan yoshlarga amaliy tavsiyalar.
Ushbu seminar yoshlarda moliyaviy savodxonlikni oshirish, sug‘urtaning iqtisodiyotdagi va kundalik hayotdagi ahamiyatini chuqur anglash, shuningdek, ularning kelajakdagi kasbiy yo‘nalishlarini belgilashda muhim o‘rin tutdi.

Ijtimoiy Targ'ibot Press-Reliz 09.09.2025
В мероприятии приняли участие заместитель Председателя Правления – директор Департамента по работе с персоналом компании «KAFIL-SUG‘URTA» Умид Мухаммадюсупович, а также менеджер Бухарского городского филиала Бобожонов Уткир Саидович.
🏷 В ходе семинара молодёжи были представлены знания и практический опыт по актуальным аспектам страховой отрасли, в том числе:
- Тенденции развития страхового рынка и перспективные возможности;
- Удобные страховые продукты, предназначенные для населения, в частности для студентов;
- Основные принципы обеспечения личной финансовой безопасности;
- Практические рекомендации для молодёжи, намеренной начать предпринимательскую деятельность.
Семинар сыграл важную роль в повышении финансовой грамотности молодёжи, понимании значения страхования в экономике и повседневной жизни, а также в определении их будущих профессиональных направлений.