Ijtimoiy Targ'ibot Press-Reliz 08.08.2025
“KAFIL-SUG‘URTA” AJ Navoiy viloyati filiali direktori Z.To‘rayev va filial vakillari tomonidan Tomdi tumani 16-maktab binosida aholi, maktab xodimlari va mahalla faollari ishtirokida ochiq muloqot tashkil etildi.
Tadbir davomida ishtirokchilarga mol-mulk sug‘urtasi, baxtsiz hodisalar bo‘yicha sug‘urta turlari hamda ularning ahamiyati haqida batafsil ma’lumotlar berildi.
Uchrashuv doirasida:
- Mol-mulkni sug‘urtalash tartiblari va afzalliklari tushuntirildi;
- Baxtsiz hodisalardan moliyaviy himoyalanish mexanizmlari izohlandi;
- Majburiy va ixtiyoriy sug‘urta turlarining farqlari va qo‘llash sohalari haqida batafsil ma’lumot berildi.
“KAFIL-SUG‘URTA” AJ aholi o‘rtasida sug‘urta madaniyatini targ‘ib etish, moliyaviy xavf-xatarlarga qarshi tayyorgarlikni kuchaytirish va fuqarolar uchun ishonchli kafolat yaratishga intilmoqda.

Ijtimoiy Targ'ibot Press-Reliz 08.08.2025
Директор Навоийского областного филиала АО «KAFIL-SUG‘URTA» З. Тураев совместно с представителями филиала организовали открытую встречу в здании школы №16 Томдинского района с участием жителей, школьных сотрудников и активистов махалли.
В ходе мероприятия участникам была представлена подробная информация о страховании имущества, видах страхования от несчастных случаев и их значении.
В рамках встречи:
- Разъяснены порядок и преимущества страхования имущества;
- Представлены механизмы финансовой защиты от несчастных случаев;
- Подробно объяснены различия между обязательными и добровольными видами страхования, а также сферы их применения.
Компания «KAFIL-SUG‘URTA» стремится к продвижению страховой культуры среди населения, усилению готовности к финансовым рискам и созданию надежных гарантий для граждан.