Ijtimoiy Targ'ibot Press-Reliz 14.07.2025
"KAFIL-SUG‘URTA" kompaniyasi xodimlari sug‘urta sohasi bilan bog‘liq moliyaviy tahlil, hisobot va boshqaruv ko‘nikmalarini muntazam ravishda mustahkamlab bormoqda.
Joriy yil 7–11-iyul kunlari "Moliyaviy tahlil" departamenti direktori Usmonov Azizbek Albek o‘g‘li Toshkent shahridagi Xalqaro Westminster universitetida tashkil etilgan malaka oshirish kursida ishtirok etdi va mazkur yo‘nalish bo‘yicha rasmiy sertifikatga ega bo‘ldi.
Kurs dasturidan:
• Uorren Baffet falsafasi va uzoq muddatli sarmoya strategiyalari;
• Moliyaviy hisobotlar hamda buxgalteriya balansini tahlil qilish;
• Risklarni kamaytirish va samarali moliyaviy qarorlar qabul qilish bo‘yicha amaliy ko‘nikmalar o‘rin oldi.
Mazkur kurs "Moliyaviy tahlil" departamenti faoliyatini yanada takomillashtirish, strategik qarorlarni moliyaviy asosda qabul qilish va umumiy nazoratni kuchaytirishda muhim bosqich hisoblanadi.
"KAFIL-SUG‘URTA" kompaniyasi malaka va bilimni sug‘urtadagi barqaror rivojlanish uchun asosiy ustuvor yo‘nalish sifatida belgilagan.

Ijtimoiy Targ'ibot Press-Reliz 14.07.2025
Сотрудники компании "KAFIL-SUG‘URTA" постоянно укрепляют свои знания и навыки в области финансового анализа, отчетности и управления, связанных со страховой сферой.
С 7 по 11 июля директор департамента «Финансовый анализ» Усманов Азизбек Албек угли принял участие в курсе повышения квалификации, организованном в Международном университете Вестминстер в Ташкенте, и получил официальный сертификат по соответствующему направлению.
Программа курса включала:
• Философию Уоррена Баффета и стратегии долгосрочного инвестирования;
• Анализ финансовой отчетности и бухгалтерского баланса;
• Практические навыки в снижении рисков и принятии эффективных финансовых решений.
Данный курс стал важным этапом в дальнейшем совершенствовании деятельности департамента «Финансовый анализ», принятии стратегических решений на финансовой основе и усилении общего контроля.
Компания "KAFIL-SUG‘URTA" определила повышение квалификации и знаний как одно из приоритетных направлений устойчивого развития в сфере страхования.