Ushbu sug'urta turi xavfli ishlab chiqarish obyektlarida sodir bo'lishi mumkin bo'lgan avariyalar natijasida uchinchi shaxslarning hayoti, sog'lig'i yoki mol-mulkiga, shuningdek, atrof-muhitga yetkazilgan zararni qoplashga mo'ljallangan. Sug'urta fuqarolik javobgarligini qoplashni ta'minlaydi va ishlab chiqarishdagi noxush holatlarda moddiy zararlarni kamaytirishga yordam beradi.
Sug'urta hodisasi nimani o'z ichiga oladi?
Xavfli ishlab chiqarish obyektida sodir bo'lgan avariya natijasida boshqa shaxslarning hayoti, sog'lig'i, mol-mulkiga yoki atrof-muhitga yetkazilgan zararlar.
Sug'urta hodisasi sodir bo'lganda nima qilish kerak?
Hodisa joyida qoling, darhol xavfsizlik choralarini ko'ring va tibbiy yordam ko'rsatishni tashkil qiling. Sug'urta hodisasi haqida kompaniya call-markaziga (71-200-04-14) 72 soat ichida xabar bering.

ОПО (опасный объект)
Этот вид страхования предназначен для возмещения ущерба, причиненного жизни, здоровью или имуществу третьих лиц, а также окружающей среде в результате аварий на опасных производственных объектах. Страхование покрывает гражданскую ответственность и помогает минимизировать материальные потери при непредвиденных ситуациях на производстве.
Что включает в себя страховой случай?
Аварии на опасных производственных объектах, в результате которых был нанесен ущерб жизни, здоровью, имуществу третьих лиц или окружающей среде.
Что делать в случае страхового случая?
Оставайтесь на месте происшествия, незамедлительно примите меры безопасности и организуйте оказание медицинской помощи. Сообщите о страховом случае в call-центр компании (71-200-04-14) в течение 72 часов.