2023 yilning 15-sentabr kuni fuqaro S.D. "Nexia3" rusumli avtomashinasida Qo`shtepa tumani, Xumdon MFY xududidan o`tuvchi Rishton-Farg`ona yo`nalishida boshqarib ketayotib boshqaruvni yo`qotib o`ziga nisbatan o`ng tomoniga chiqib ketib ag`darilib YTH sodir etgan.
Ertasi kuni Kompaniyamizga “Nexia3” rusumli avtomashina egasi S.D. sug‘urta tovonini to‘lash talabi bilan murojaat qildi. Kompaniya xodimlari tomonidan shikastlangan mol-mulkni qayta tiklash ishlari narxini tezkorlik bilan hisoblab chiqildi va jabrlanuvchi tomonidan “Garovga qo‘yilgan transport vositasini sug‘urta qilish” sug‘urta turi bo'yicha polisimiz rasmiylashtirilganligi sababli unga 14 661 308 so`m miqdorida sug‘urta tovon puli to‘lab berildi.

15 сентября 2023 года гражданин С.Д. при движении по маршруту Риштон-Фергана, проходящему по территории Кущтепинского района, ХУМДОНСКОЙ МКГ, на автомобиле марки "Nexia3" потерял управление, выехав на встречную полосу, в результате чего совершил ДТП.
Владелец автомобиля марки “Nexia3” гражданин С.Д., на следующий день обратился в нашу компанию с просьбой о выплате страхового возмещения.
Сотрудниками компании было оперативно произведена оценка стоимости восстановительных работ по поврежденному имуществу и благодаря тому, что пострадавшая заблаговременно оформила наш страховой полис “Страхование транспортного средства, передаваемого в залог”, ему было выплачено страховое возмещение в размере 14 661 308 сум.