📆 2024-yil 1-sentabr kuni fuqaro N.Sh. boshqaruvidagi "Cobalt" rusumli avtotransport vositasi Qoraqalpog'iston Respublikasi Beruniy tumani yo'lida harakatlanayotganda, yo‘lda olib borilayotgan qazish ishlarini sezmay, chuqurga tushib ketdi. Natijada, avtotransport vositasiga 37 040 000 so‘m miqdorida moddiy zarar yetdi.
🔖Avtotransport vositasi egasi avvaldan "KAFIL-SUG‘URTA" kompaniyasida "Avtokredit" (https://kafil.uz/uz/allservices) sug'urta polisini rasmiylashtirganligi sababli, yetkazilgan zarar uchun 37 040 000 so‘m sug‘urta to‘lovi qoplab berildi.

📆 1 сентября 2024 года гражданин Н.Ш., управляя автотранспортным средством марки "Cobalt" на дороге Берунийского района Республики Каракалпакстан, не заметил проводимые на дороге работы по раскопкам и упал в вырытую яму. В результате автотранспортному средству был причинен материальный ущерб в размере 37 040 000 сумов.
🔖 Поскольку владелец автотранспортного средства заранее оформил страховой полис "Автокредит" (https://kafil.uz/uz/allservices) в компании "KAFIL-SUG‘URTA", была выплачена страховая компенсация в размере 37 040 000 сумов для покрытия ущерба.